MEHMET ÖZDİLDEN HODRİ MEYDAN

2018-03-08 23:20:08

Image

Oda merkezinde basının ve esnafın karşısına çıkan Ümraniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, sert açıklamalarda bulundu. Hazırladığı dosyadaki mahkeme belgeleri ile iddialar cevap veren Özdil, kazandıkları davalar ve mahkeme süreçleri ile ilgili de bilgi paylaşımında bulundu. İŞTE Mehmet Özdil’in çok konuşulan basın toplantısındaki açıklamalarının satır başları:

“ODA KAZANDI ONLAR KAYBETTİ”
“Bizim hesap verme yerimiz kongredir, ancak o kadar çirkin sözler duyduk ki hem genel kurulumuzun kongresini verelim hem de hukuk mücadelemizi anlatalım, hem de bize isnat edilen suçları belgeleri ile anlatalım istedik. 25 Mart 2018’de olağan kongremizi yapacağız. Bilindiği gibi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettiş çağırarak iddianame hazırlandı. Ağır Ceza’da 20 kişi yargılama yoluna gitti. Vakıf Başkanı Bayram Çavuşoğlu ve 15 arkadaşı hapis cezası aldı.

“CEZAYI DEVLET KESTİ”
Aynı zamanda 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde de bir dava açtık, dedik ki ‘Bu mallar bizim’. Burada tüyü bitmemiş çocukların hakkı var. Neticede tapu iptal davasın kazandık. 3 binanın ikisini esnafımıza geri kazandırdık. Ama öteki binayı da kazanacağız. İdari mahkemeye itiraz ettik. Davayı devlet açtı cezayı da devlet kesti. Varsa bir derdiniz devlet de orada, hükümet de orada. Biz davayı kazandık hem de delilleri ile. Bu binaları verin bu rezillikten kurtulun. Göz Hastanesi’ndeki eski kiracı da rüşvet davası açmış bu arkadaşlara. ‘Açıktan para aldı’ diye. Vakıflar Genel Müdürlüğü de ‘yüz kızartıcı suçlar işliyoruz’ diye soruşturma açtı. Bu dava da 5. veya 6. ayda sonuçlanacak.

“MİLYON LİRALIK KİRA GELİRLERİ NEREDE?”
10 senede yaklaşık 4 milyon 200 bin lira kira geliri aldınız. On senenin faizini koyun bir o kadar o tutuyor. Peki davaları kazanıyoruz bu esnafın parasını ödeyebilecek misiniz?. ‘Biz çocuk okutuyoruz’ diyorlar. Biz şu an esnafın parası ile 107 çocuk okutuyoruz. Bunu 200’e çıkarmak istiyoruz. Kiralarımızı almaya başlayınca bu rakamı 400’e çıkaracağız. 7 yönetici var 5 tanesi ceza almış. Nasıl olacak, bu vakıflara ne kadar güvenebilirsiniz. Sen 30 sene başkanlık yapacaksın bu durumlara gelmemen lazım. Sapanca’daki arazi var mı yok mu?. Var evet duruyor. Aldığınız yer SİT alanı, neyine sosyal tesis yapacaksınız? Niye SİT alanı aldınız?

Image

Diğer Haberler

Image

YOLSUZLUKLARA NİYE DUR DENİLEMİYOR

Oku
Image

ESNAFLARI SAHİPSİZ Mİ SANDINIZ

Oku
Image

Bize danışmadan krediye bulaşmayın

Oku